21 maja 2019

Białe łabędzie

 

Witamy w grupie „BIAŁE ŁABĘDZIE”

W naszej grupie zmiany. Powitaliśmy nowe koleżanki i kolegów z innych grup i dwoje nowych dzieci, które dopiero w tym roku szkolnym zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola. Obecnie grupa liczy 15 dzieci; siedmiu chłopców i osiem dziewczynek.

Z grupą będą pracować i bawić się panie: Basia, Ela i Grażynka, a od 14 października pani Magda. We wszystkim pomagać nam będzie pani Kasia.

Oprócz zajęć z w/w paniami uczymy się języka angielskiego z panią Luizą ( w czwartki). Niektóre dzieci ćwiczą prawidłową wymowę z panią Terenią, w czwartek również odbywają się zajęcia z religii z panią Alinką.

 

Po udanej zabawie na „dmuchańcach” z okazji Dnia Dziecka, aż trudno uwierzyć, że niebawem powitamy lato, a wkrótce oczekiwany z utęsknieniem czas wakacyjnego odpoczynku, podróży, przygód.

Zanim to nastąpi mamy przed sobą jeszcze kilkanaście dni, które spędzimy na wspólnej zabawie. Sprawdzimy, jakie sporty letnie można uprawiać nawet na podwórku, chcąc poznać smaki lata wybierzemy się na łąkę. Przed nami niezbyt radosny czas pożegnań. Siedmioro dzieci z naszej grupy, we wrześniu rozpocznie naukę w pierwszej klasie. Chcemy godnie pożegnać nasze koleżanki i kolegów, dlatego 17.06. o godz. 17-tej planujemy spotkanie na którym powspominamy wspólnie spędzony czas. Nie zapomnimy również o ważnej dacie w kalendarzu 23.06. , które jest świętem naszych kochanych Tatusiów. Już teraz myślimy jaką im z tej okazji sprawić niespodziankę.

Tematy kompleksowe na czerwiec

  1. Wyjątkowe smaki lata
  2. Sporty letnie

NASZE PLANY

  • 15.06. to Dzień Wiatru – przyjrzymy się jaką rolę pełni w naszym życiu
  • 21.06. to Dzień Żyrafy , z tej okazji poznamy ją bliżej
  • 22.06. to Powitanie Lata – radosne zabawy, tańce i piosenki

 

Po przerwie wznowione zostały w przedszkolu zajęcia z religii (czwartek godz. 8.00), języka angielskiego (czwartek godz.11.30) , a także terapia logopedyczna dla zakwalifikowanych dzieci.
szczegółowe bieżące informacje będę przesyłać na grupowego Messengera .

 

Szczegółowe informacje dotyczące planów pracy i wszelakich działań przekazywane są przez zamkniętą grupę messengerową.