Ważna informacja od Pani Dyrektor

 

 

Szanowni Rodzice,

W związku z rozszerzającym się niebezpiecznym dla zdrowia i życia koronawirusem , w przedszkolu podjęte zostały środki ostrożności. Nauczyciele oprócz utrwalenia nawyku częstego i prawidłowego mycia rąk , monitorują te działania.  Dzieci instruowane są także w jaki sposób kichać i kaszleć, aby w jak najmniejszym stopniu wirusy nie przedostawały się drogą kropelkową na pozostałe osoby.

Panie woźne zaś częściej myją  klamki, poręcze, stoły, zabawki. Proszę również, żeby dzieci nie przynosiły do przedszkola przytulanek –pluszaków.

Bardzo proszę o przestrzeganie Regulaminu Przedszkola, a w szczególności pamiętać o tym, że:

  1. Do przedszkola nie należy przyprowadzać dzieci podejrzanych o chorobę (np. Ból gardła, brzucha, uszu, głowy, wysypka, podwyższona temperatura). W przypadku stwierdzenia u dziecka choroby zakaźnej należy niezwłocznie zawiadomić przedszkole.
  2. W momencie wystąpienia choroby zakaźnej należy dziecko zatrzymać w domu.
  3. Po każdej dłuższej nieobecności dziecka, zwłaszcza po chorobie zakaźnej, należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie, że dziecko jest zdrowe i może przebywać w grupie przedszkolnej.
  4. Do przedszkola należy przyprowadzać dziecko zdrowe, czyste, w ubraniu dostosowanym do pogody i temperatury powietrza i niekrępujących jego swobodnego działania.

Bardzo proszę o współpracę i z góry serdecznie dziękuję

 

Dyrektor Przedszkola nr 1 w Szamotułach

Maria Echaust-Kiełpińska